5 שמורות טבע מומלצות בהודו

ויזה להודו - שמורות הטבע הטובות
ויזה להודו - שמורות הטבע הטובות

הודו מצטיירת בדמיוננו כארץ המשופעת בערים מעניינות, שווקים צבעוניים, מקדשים מגוונים ונופי הימלאיה קסומים. אך לא רק: בהודו מתקיימות נכון להיום מאות שמורות טבע ופארקים לאומיים שמלאים בחיות בר כולל נמרים.

שמורות הטבע במרכז הודו היוו השראה לספר שכל ילד מכיר "ספר הג'ונגל", שם מתוודע כל ילד אל הנמר הבנגלי. ההודים הקימו פארקים לאומיים ושמורות טבע ובהם פרוייקטים להצלת חיות נכחדות.

שמורות הטבע הנהדרות שהודו מציעה הם עוד צד נוסף שיש להודו הנהדרת להציע.

אלה הבחירות שלנו ל-5 שמורות טבע מומלצות בהודו:

 

הפארק הלאומי Bandhavgarh

השמורה ממוקמת ב- Madhya Pradesh ומשתרעת על פני שטח של כ- 450 קמ"ר.

היא שימשה בעברה כשמורת ציד ובסוף שנות השישים הוכרזה כפארק לאומי. בשמורה ניתן לראות נמרים, איילים, שועלים, חזירי בר ובני המזל יפגשו גם טיגריסים. ניתן לטייל בשמורה רכובים על פיל.

השמורה פתוחה מאמצע אוקטובר עד אמצע יוני. כדאי לכוון את הביקור לחודשי החורף כדי ליהנות ממזג אויר טוב. השמורה נמצאת במרחק 8 שעות נסיעה מקג'ורהו.

אתר

מיקום

 

Photograph by Bandhavgarh National Park website

שמורת Kanha

שמורה נוספת הממוקמת ב- Madhya Pradesh ומשתרעת על פני שטח של כ- 940 קמ"ר.

הנוף המאפיין שמורה זו הם יערות במבוק. בשמורה חיים טיגריסים בנגליים, נמרים, כלבי פרא ואיילי ביצות. השמורה פתוחה מאמצע אוקטובר עד אמצע יוני.

כדאי לכוון את הביקור לחודשי החורף כדי ליהנות ממזג אויר טוב. מספר שדות תעופה נמצאים במרחק נסיעה של כ- 150-200 ק"מ וביניהם שדה התעופה של Jabalpur.

אתר

מיקום

 

Photograph by Kanha National Park website

שמורת הטבע Ranthambore 

שמורת הטבע הגדולה ביותר בחבל רג'סטאן.

השמורה משתרעת על פני שטח של כ- 1330 קמ"ר אך רק חלק ממנו נגיש לתיירים. בשמורה חיים מינים שונים של בעלי חיים ובינם דובים, תנינים, מיני ציפורים, נמרים וכמובן היהלום שבכתר – הטיגריסים.

השמורה פתוחה מאמצע אוקטובר עד אמצע יוני. כדאי לכוון את הביקור לחודשי החורף כדי ליהנות ממזג אויר טוב. השמורה ממוקמת כ- 180 קמ"ר מג'איפור ויכולה להשתלב היטב בכל טיול בחבל רג'סטאן.

אתר

מיקום

 

הפארק הלאומי Kabini / Nagarhole

זוהי שמורה טרופית בחלקה הדרומי של הודו.

השמורה מהווה בית לפנתר השחור שהוא ללא ספק האטרקציה שמציעה השמורה. בנוסף ניתן לצפות בנמרים, טיגריסים, כלבי פרא, פילים, קופים ומינים שונים של ציפורים.

כדאי לבקר בשמורה בחודשי החורף והיא ממוקמת כ- 100 ק"מ בהעיר מייסור.

מיקום

הפארק הלאומי Gir

השמורה נמצאת במדינת גוג'ראט במרכז-מערב הודו.

השמורה היא אתר מורשת של אונסק"ו והיא המקום היחיד בו חיים אריות בטבע מחוץ ליבשת אפריקה והיא משתרעת על פני כ- 1400 קמ"ר.

הפארק עצמו משתרע על שטח של 250 קמ"ר. בימים עברו שימש המקום כאזור צייד. היום בעקבות ההגנה על הטבע מונה קהילת האריות כמה מאות. ניתן לראות בשמורה: נמרים, חתולי ביצה, דורבנים, ארנבות, תנינים ועוד.

מומלץ לבקר בשמורה בחודשי דצמבר עד מרץ. השמורה סגורה מיוני עד אוקטובר. כדאי להגיע אל Ahmedabad וממנה נסיעה של כשבע שעות לשמורה.

אתר

מיקום

 

Photograph by Gir National Park website

כל הזכויות שמורות ל-VisaPro.

שתפו עכשיו