5 מקומות מומלצים להומסטיי בהודו

ויזה להודו - הומסטיי
ויזה להודו - הומסטיי

רוצים לחוות את הודו קצת אחרת? צאו מהגסט האוס והתארחו בבתים של מקומיים. 5 מקומות מומלצים להומסטיי בהודו

אירוח ביתי (Homestay) הוא תופעה חובקת עולם, חלק בלתי נפרד מעולם התיירות העולמי המתקדם. שילוב של חוויה מסוג זה בתוך טיול מאפשר להציץ ולו לפרק זמן קצר אל תוך חייהם של מקומיים הבוחרים לארח בביתם.

החוויה היא אותנטית ומאפשרת לאנשים רבים בעיקר במזרח הרחוק לקדם עסקים ביתיים. אירוח ביתי מספק לעוסקים בו פרנסה ותעסוקה ובדרך כלל מתלווה למיזם חלל מעניין, סיפור טוב, סדנאות מיוחדת וכו'. בשנים האחרונות יש בהודו לא מעט הומסטיי.

רמות האירוח מגוונות ביותר ואפשר למצוא אירוח מסוג זה ברמה גבוהה ביותר המאפשרת לתייר ליהנות ממיטב מסורת האירוח ההודית בהתאם למשפט ההודי המפורסם "Athithi Devo Bhava" שמשמעותו "האורח הוא אל".

תרבות האירוח ההודי היא מהידועות והמפותחות בעולם וכמובן אין כמו ללמוד על תרבות אותנטית מאותם אנשים החיים דורות רבים במקום. אירוח ביתי מספק הצצה אל המטבחים הביתיים שבהם מכינים תבשילים שאינם מנסים "להתחנף" אל החך המערבי.

בחלק ממקומות אלו מספק האירוח פעילויות מיוחדות כגון עבודה בחוות תבלינים או במטעי תה או קפה. שילוב של אירוח ביתי במהלך טיול מהווה סטיה חביבה מהמסלול הרגיל והתיירותי וכדאי לחשוב על שילוב שלילה לילה אחד לפחות כדי להתנסות בחוויה ייחודית מסוג זה.

אלה הבחירות שלנו ל-5 מקומות מומלצים להומסטיי בהודו:

Sunnymead – Shimla

שימלה "היל סטיישן" מקסימה בצפון הודו מספקת לינות ברמות שונות. למי שרוצה להתנסות בחוויית האירוח הביתי ברמה גבוהה ביותר זה המקום עבורו.

המבנה הקולוניאלי המקסים עבר שיפוץ נרחב ומספק ארבעה חדרי שינה עם שירותים צמודים. עיצוב קולוניאלי עם נגיעות עכשוויות והרבה עץ.

זה המקום לקרוא ספר ולצאת להליכות רגליות בנוף משגע. המחירים נעים סביב ה- 6,000 רופי ללילה לחדר זוגי כולל ארוחת בוקר.

אתר

מיקום

Kannur Beach House, Kerala  

אירוח ביתי זה ממוקם בקאנור בצפון קרלה, אחד המקומות המקסימים הנמצא מחוץ למסלולים הרגילים של רוב המטיילים.

מבנה ישן ומסורתי במטע קוקוס ולא רחוק מהחוף. המקום מציע אוכל צמחוני איכותי ובסביבתו ניתן לשחות, לשוט ולצפות בציפורים. המחירים נעים סביב ה- 3,500 רופיות ללילה לחדר זוגי כולל ארוחות בוקר וערב.

אתר

מיקום

 

Photograph by Kannur Beach House website

Olaulim Backyards, Goa

אופציה ללינה שונה מהמלונות הרבים שיש לגואה להציע. המקום נראה כמו גן עדן וכולו אומר טבע. אירוח זה ממוקם בכפר Olaulim.

בעלי המקום מגדלים שם את ילדיהם וחיות מחמד רבות. שלושה קוטג'ים מיועדים לאורחים ומשקיפים אל מטעי הקוקוס, שדות אורז ונוף כפרי. ולהשלמת התחושה הטרופית – מקלחות פתוחות לטבע. ניתן לשחות, לשוט בקיאקים, לדוג, לרכב על אופניים, לצאת להליכות רגליות ולצפות בציפורים.

המחירים נעים סביב ה- 4,500 רופיות לחדר זוגי כולל ארוחת בוקר.

אתר

מיקום

 

Photograph by Olaulim Backyards website

Hidden Forest Retreat, Sikkim

חבל סיקים בצפון מזרח הודו הוא אחד מחבלי הארץ היפים בהודו. הטבע בו מפעים ואת הנופים קשה לתאר במילים. אירוח ביתי זה הוא גן עדן הנמצא בקרבת Gangtok בירת סיקים.

מקום נפלא לאוהבי הפרטיות והטבע, המון צמחיה ועצי פרי. אירוח כפרי זה הוא תוספת למבנה המשפחתי שנשאר ליבו של המבנה. במקום 12 חדרים הצופים אל ההרים ואל העיר גנגטוק.

במקום מגישים אוכל אורגני הישר מגינת המארחים. המחירים נעים סביב ה- 2,500 רופיות לחדר זוגי כולל ארוחת בוקר.

אתר

מיקום

Vembanad House, Alleppey, Kerala

מקום אירוח מושלם למי שאוהב להיות מוקף במים סמוך לאגם ול-Backwaters אותן תעלות מים שקרלה מלאה בהן.

הבית העתיק הפך לבית אירוח הכולל רהיטי עץ מסורתיים וחפצי אמנות ומסביב הכל טובל באווירה טרופית. פעילויות שמציע המקום: שיעורי בישול, דייג עם דייגים מקומיים, מסאז'ים איורוודים, הפלגות בתעלות ושיעורי יוגה.

המחירים נעים סביב ה- 7,000 רופיות לחדר זוגי ללילה כולל ארוחת בוקר.

מיקום

לקריאה נוספת על הום סטיי בדרום הודו, בבלוג של הטוריסטית.

כל הזכויות שמורות ל-VisaPro.

שתפו עכשיו