ויזה להודו - שאלות נפוצות

טיפלנו בבקשות רבות ובלקוחות רבים, ולאורך הזמן עלו שאלות רבות ונתקלנו באינספור מקרים שונים שנוגעים בויזה האלקטרונית להודו. קיימנו התכתבויות רבות עם הגורמים ההודיים המנפיקים את הויזה, ולא השארנו שאלות ללא מענה.

ריכזנו כאן תשובות לשאלות נפוצות שעלו מצד לקוחותינו, וגם מאנשים שביצעו את התהליך לבד ורצו להתייעץ איתנו.

אנחנו יודעים שכאשר מדובר בהנפקת ויזות והתעסקות עם ממשלות זרות, מפלס הלחץ קצת עולה ואף אחד לא רוצה לעשות טעויות שעשויות להוביל לסירוב בקבלת האשרה. בשביל זה אנחנו כאן, כדי לעזור ולהפיג את הלחץ ולענות על כל השאלות שיש לכם.

אם לא מצאתם תשובה לשאלה שיש לכם בנוגע לויזה האלקטרונית להודו, אתם מוזמנים לפנות אלינו בוואטסאפ, פייסבוק או מייל ונשמח לברר לעומק את השאלה שלכם.

שאלות ותשובות
הנפקת ויזה להודו

1. ויזת תיירות אלקטרונית ל-30 יום.
2. ויזת תיירות אלקטרונית לשנה.
3. ויזת תיירות אלקטרונית ל-5 שנים.

4. ויזת עסקים התקפה לשנה אחת.

1. עם הויזה ל-30 יום ניתן לשהות עד 30 יום ברצף בהודו.

2. עם הויזות לשנה ו-5 שנים ניתן לשהות עד 90 יום ברצף בהודו.

3. עם ויזת עסקים ניתן לשהות עד 180 ימים ברצף, כל עוד הויזה בתוקף.

1. עם הויזה ל-30 יום ניתן להיכנס פעמיים להודו במהלך תוקף הויזה.

2. עם הויזות לשנה, 5 שנים וויזת העסקים ניתן להכנס מספר בלתי מוגבל של פעמים, כל עוד הויזה בתוקף.

1. עם ויזות התיירות ניתן להגיע להודו למטרת תיירות, ביקור משפחה/חברים, תוכניות יוגה קצרות טווח, או ביצוע התנדבות בת לא יותר מחודש אשר בגינה לא מתקבל תשלום.

2. עם ויזת העסקים ניתן להגיע להודו למטרות עסקיות שונות, אשר כוללות בין היתר פגישות עסקיות, הקמת מיזמים, ביקור בתערוכות, כנסים עסקיים וכדומה.

3. בכל מקרה לא ניתן לעבוד בהודו עם האשרות הללו.

עם הויזה האלקטרונית (כל אחד מהסוגים), ניתן להיכנס להודו דרך אחד מ- 28 שדות התעופה ו-5 נמלי הים הבאים:

שדה"ת אחמדבאד, שדה"ת אמריטסאר, שדה"ת בגדוגרה, שדה"ת בנגלור, שדה"ת בובנשוואר, שדה"ת קליקוט, שדה"ת צ'אנדיגאר, שדה"ת צ'נאי, נמל ים צ'נאי, שדה"ת קוצ'ין, נמל ים קוצ'ין, שדה"ת קוימבטור, שדה"ת דלהי, שדה"ת גאיה, שדה"ת גואה, נמל ים גואה, שדה"ת גוואהטי, שדה"ת היידראבאד, שדה"ת ג'איפור, שדה"ת קולקטה, שדה"ת לוקנאו, שדה"ת מאדוראי, שדה"ת מנגלור, נמל ים מנגלור, שדה"ת מומבאי, נמל ים מומבאי, שדה"ת נאגפור, שדה"ת פורט בלייר, שדה"ת פונה, שדה"ת טירוצ'יראפאלי, שדה"ת טריוונדרום ,שדה"ת וראנסי, שדה"ת ויסאקפאטנאם.

* רק הכניסה הראשונה להודו עם הויזה האלקטרונית צריכה להתבצע באחד מהנמלים האלה. את הכניסות הבאות (ככל שהויזה ותוקפה מאפשרים) ניתן לבצע גם מיתר המעברים בהודו, כולל היבשתיים.

1. עם הויזה ל-30 ימים יש להיכנס להודו בתוך 30 ימים מיום הנפקתה. עם הכניסה להודו ניתן לשהות במדינה 30 ימים נוספים.

2. ויזת התיירות האלקטרונית לשנה תקפה לשנה אחת מרגע הנפקתה.

3. ויזת התיירות האלקטרונית ל-5 שנים תקפה ל-5 שנים מרגע הנפקתה.

4. ויזת העסקים תקפה לשנה אחת (365 ימים) מיום הנפקתה, ללא קשר למועד הכניסה הראשוני להודו.

לא.

אין תקופת צינון בין כניסות להודו.

כך לדוגמא, אם אתם צריכים לצאת מהודו לאחר 90 יום, ניתן לצאת למדינה סמוכה (כמו נפאל או סרי לנקה) וכבר למחרת לחזור להודו.

ניתן להיכנס להודו עם הדרכון החדש, כל עוד הויזה שהונפקה על הדרכון הקודם עדיין בתוקף, והינך נושא עימך את הדרכון הקודם (שעבורו הונפקה הויזה).

במידה והדרכון הקודם אבד, או לא ברשותך, יש להנפיק ויזה חדשה.

לא, אין אפשרות להאריך את תוקף הויזה האלקטרונית.

אם רוצים להנפיק ויזה חדשה, יש לצאת מהודו לכמה ימים, להנפיק את הויזה החדשה ולהיכנס שוב להודו מאחד מהנמלים המאושרים לכניסה עם ויזה אלקטרונית.

אנחנו גם ממליצים בחום שלא להגיע למצב של שהות יתר בהודו (מעבר לתוקף הויזה) שכן הדבר עשוי לגרום לבעיות עתידיות בכניסה להודו.

בכל גיל חייבים להנפיק ויזה להודו.

הרוב המוחלט של מדינות העולם זקוק לויזה לפני ביקור בהודו. כל אזרחי מדינות אירופה, צפון אמריקה ואוסטרליה צריכים ויזה להודו. לכן, גם אם יש לך דרכון זר, יש להנפיק ויזה להודו.

*הערה – באם ברשותך דרכון אמריקאי/קנדי/בריטי/יפני, ניתן להנפיק ויזה אלקטרונית אשר מאפשרת שהייה של עד 180 יום ברצף, בניגוד ל-90 (בויזות לשנה ו-5 שנים). במקרה זה יש להגיש את הבקשה על הדרכון הזר.

השלטונות ההודים מתחייבים להחזיר תשובה לכל בקשת ויזה עד 72 שעות ממועד ההגשה.

אנחנו משתדלים להגיש את הבקשות שלכם כבר באותו היום בו הן הוגשו, ומקסימום עד יום העסקים הבא. לאור זאת, אנחנו מאפשרים להזמין ויזה באתר 4 ימים לפני מועד הנסיעה.

עם הבקשה לויזה יש להעביר תמונת פנים (תמונת פספורט) עדכנית שלכם, שבה אתם מביטים קדימה, ללא משקפיים, תמונה מוארת היטב וללא צל על הפנים, שבה רואים את כל הפנים מהקצה העליון של השיער ועד סוף הסנטר. על התמונה להיות על רקע בהיר / לבן.

ניתן גם להעביר אלינו סלפי שצילמתם, כל עוד הוא עומד בתנאים הללו.

על צילום הדרכון להיות חד, ברור וישר. עליו להכיל את כל עמוד הפרטים האישיים, כך ששום פרט אינו חתוך, כולל החלק התחתון של הדרכון בו מופיעים מספרים. הדרכונים הביומטריים החדשים נוטים להחזיר ברק כאשר מצולמים, לכן יש להשתדל שלא יהיה ברק אשר מסתיר חלק מהפרטים.

 

אם השם שמופיע בדרכון הוא השם החדש, זהו גם השם שיופיע על הויזה.

אם השם החדש טרם עודכן בדרכון, יש להשתמש בשם הישן, שכן מבחינת ההודים השם היחיד שרלבנטי הוא השם בדרכון.

אם התווסף עמוד שינוי שם בדרכון (בנוסף לעמוד הראשי), יש להוסיף צילום ברור של עמוד זה ולהתייחס לשם החדש כשמכם הנוכחי.

אין חובה להיכנס להודו דרך הנמל שצויין בעת הגשת הויזה, החובה היחידה היא להיכנס להודו דרך אחד מהנמלים המאושרים לכניסה עם הויזה האלקטרונית (ר' רשימה בראש העמוד).

אם הנמל הראשון שאתם מגיעים אליו בהודו משמש רק כקונקשיין, עדיין יש לציין אותו כנמל ההגעה הצפוי. חשוב לראות שהוא נכלל ברשימת שדות התעופה אשר ניתן להיכנס בהם עם ויזה אלקטרונית, שכן ביקורת הגבולות תיעשה שם.

אם הנמל הזה מאושר לכניסה, וציינתם נמל כניסה אחר, עדיין תוכלו להיכנס דרכו ללא בעיה.

תאריך ההגעה הצפוי לא קובע שום דבר בעניין הויזה להודו, ולכן ניתן לרשום כל תאריך קרוב.

חשוב לציין כי תוקף כל הויזות מתחיל מרגע הנפקתן, ואינו קשור לתאריך הזה, לכן יש להיערך בהתאם לכך.

השלטונות ההודים לא עושים בעיות עם שירות בצה"ל. יש לפרט בטופס אם אכן שירתתם, את הדרגה בשחרור ואת התפקיד שביצעתם (לא צריך לפרט יותר מדי). לבסוף יש לציין את מקום ההצבה וניתן בסעיף זה לרשום פשוט ישראל.

אם אין ברשותכם את הויזה הקודמת, ניתן לציין כי המספר אינו ידוע. יש לציין את סוג הויזה (עסקים, תיירות וכו') ולציין את התאריך המשוער שבו הונפקה. כמו כן ניתן לציין כי הונפקה בישראל.

מוכנים לצאת למסע?